Blog

EN YENİ HABERLER
Saç Tipine En Uygun Fön Makinesi Hangisi?

Saç Tipine En Uygun Fön Makinesi Hangisi?

Fön makinesi kadınların ve erkeklerin olmazsa olmazlarından biridir. Hele bir de saçlarına şekil vermeyi seviyorsan ve ayna karşısında saatlerini geçiyorsan eminim ki çok da seçicisindir. Belki de hala o aradığın fön makinesine de kavuşamamışsındır☹

Yanlış fön makinesi tercihi yapman; saçlarının kabarmasına ve hatta yıpranmasına yol açabilir.

Saç tipine uygun bir fön makinesi seçmen gerektiğini biliyor muydun peki? Saç tipine uygun fön makinesini tercih ederek saçlarını çok kısa bir süre içerisinde şekillendirebilir ve o istediğin hacimli görünüme ulaşabilirsin. Peki ya sana en uygun fön makinesinin hangisi olduğu bilmiyor musun? İşte tam da bu yüzden fön makinesi seçimi ve kullanımı hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve sizlerle paylaşmak istedik. Haydi gelin tüm bu detayları yazımızın devamında okuyalım:

Öncelikle; saç kurutma makinesi ve fön makinesi birbirinden farklıdır. Saç kurutma makinesiyle fön çekmeye çalışmak bir ızdıraptan başka bir şey değildir. Çünkü saçların kabarır ve ne kadar uğraşırsan uğraş istediğin şekli almaz. Saç kurutma makinelerinin çoğunlukla motor devri düşüktür ve ağız kısmı geniştir. Motor devri düşük olduğu için ise saçlarına şekil verebileceğin kadar bir güce sahip değildir.

Fön makinelerinin ise ağız kısmı dar bir şekilde dizayn edilmiştir. Bunun sebebi ise; sıcak havayı dışarı daha hızlı üfleyebilmesi içindir. Bu şekilde saçların daha kolay şekil alır. Sonuç olarak isminden de anlaşıldığı gibi; saç kurutma makinesini saçlarını kurutmak için, fön makinesini ise fön çekmek için kullanmalısın. 

Bu önemli bilgiden sonra saç tiplerine göre seçmemiz gereken fön makinelerine göz atalım. 

İnce Telli Saçlar

İnce telli saçlar daima yıpranmaya yatkındır. Yıpranmaması için ise fön makinesi tercihini 2000-2500 Watt arasında yapmalısın. Güçlü fön makineleri ince telli saça sahip insanların saçlarının yıpranmasına ve yanmasına sebep olabilir. Bu nedenle ısı ve hız fonksiyonları doğru kullanılmalıdır.

İnce telli saçlara sahip olanların en çok şikayet ettiği konulardan biri fönlerinin hızla sönmesidir. Bunu önlemek için ise fön makinenin soğutma özelliği olmalı. Saçlarına fön makinesiyle istediğin şekli verdikten sonra, makinenin soğuk üfleme özelliğini açıp saç modelinin sabit kalmasına yardımcı olabilirsin. Eğer saçların çabuk elektrikleniyorsa, fön makinesini iyon özellikli tercih edebilirsin.

Kalın Telli Saçlar

Geldik kalın telli saçlara… Dürüst olalım; kalın telli saça sahip olanların işi ince telli saça sahip olanlara göre biraz daha zor. Kalın telli saçlar maalesef ki kolay kolay şekil almazlar. Bu yüzden 2500 Watt’a sahip bir fön makinesi tercih etmelisiniz. Daha güçlü fön makineleri sayesinde kalın telli saçlarınızı daha kolay şekillendirebilirsiniz. Fakat bahsetmemiz gereken güzel bir şey var. Kalın telli saçların en güzel özelliği, fönün kolaylıkla bozulmaması. Bu yüzden de saçlarına fön çektikten sonra saç spreyi kullanman yeterli. Eğer kırık fön gibi modelleri daha hızlı çekmek istiyorsan, yüksek güce ve turbo üfleme özelliğine sahip bir fön makinesi tercih etmelisin. Eğer dilersen Brezilya Fönü de yaptırabilirsin. 

Fakat sana önereceğim üründen sonra pek de Brezilya Fönü’ne ihtiyacın olmayacak. Ventoso marka fön makineleri sayesinde istediğin kalıcı ve hızlı föne ulaşmak çok kolay! Elektriklenme sorunu yaşayanlar için iyonik özelliğe sahip modelleri bu sorunu yaşayanlar için birebir. Özellikle kuaförler tarafından tercih edilen Ventoso fön makinelerini deneyerek ister ince telli ister kalın telli saçlarda istediğiniz sonucu almanız garanti.

ventoso fön makineleri

İlgili Yazılar

Comments (1)

  • Aynil
    2 Ekim 2022 at 13:37 Yanıtla

    Aldım ve mutluyum. Çok çok Kaliteli ürün. Kısa sürede elime ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir