Blog

EN YENİ HABERLER
Yağlı Saçlardan Nasıl Kurtulunur?

Yağlı Saçlardan Nasıl Kurtulunur?

Saçlarınız için doğru şampuanı ve saç kremini seçin

Şampuanınızı ve saç kreminizi dikkatlice seçmek çok önemlidir. Saç tipini bilmelisin. Saçlarınız kuru ve ince veya kuru ve orta dokulu ise, normal şampuanınızı ve saç kreminizi aşırı ağır olanlarla değiştirmeyin. Bu, saç tellerinizin yağlı ve düz görünmesini sağlar. Yoğun bir şampuanla saç kremini kuru ve kırılgan saçlar için tercih etmelisiniz. Çünkü bunlar, saça nüfuz edecek kadar uzun süre saç üzerinde kalır ve saça yoğun nem ekler.

Saçlarınızı her gün yıkamaktan kaçının 

Bu eski bir argüman – saçlarımızı ne sıklıkla yıkamalıyız? Yanıt, saç tipinize bağlı olarak farklıdır, ancak çoğu kuaför saçınızın veya saç derinizin her gün harika olmadığını kabul edecektir. Normalde saçınızı her gün yıkarsanız, saç derinizin kendini toparlaması ayarlanması zaman alacaktır. Bunu yapmak yerine saç derinizin kendini toparlamasına izin vererek bir veya iki gün aralıklarla yıkayabilirsiniz.

Neden bazı insanların saçı aniden yağlanıyor?

Hormon seviyeleri her değiştiğinde kafa derisi salgıları da değişebilir. Saç derisi genellikle ergenlik döneminde, yoğun stres dönemlerinde ve ayrıca yumurtlama sırasında yağlanır. Polikistik Over Sendromu gibi tıbbi durumlar da aşırı yağlı bir kafa derisine neden olabilir. Menopozdan sonra kafa derisindeki yağ bezleri daha az sebum üretme eğilimindedir.

Saç kremini sadece uçlara uygulayın!

Saç kremleri sadece saçınızın ucuna sürülmeli. Saç kreminizin, şampuandan daha hızlı tükendiğini fark ediyorsanız, çok fazla kullanıyorsunuz demektir. Dolanmış saçları çözmek için bu tür bir ürün kullanıyorsanız, bunun yerine geniş dişli bir tarak kullanmanızı öneririz.Kuru veya renkli saçlı olanlar, düğümlerden kurtulmak için her şeyi uygulama tuzağına düşebilirler. Ancak ne kadar çok krem uygularsanız saçlarınız o kadar hızlı yağlanır.

Kuru şampuanları deneyin

Fazla yağı almak ve diplerinizin muhteşem görünmesini sağlamak için saç köklerinize uygulayın. Fakat mat bir görünüm istemiyorsanız aşırı kullanımdan da kaçının. Uzun süre yıkanmamış bir saça kuru şampuan uygulamak, ilerleyen dönemlerde kepek sorunlarına neden olabilir. Ancak gün aşırı yağlanan saçlarınız varsa hızlı bir çözüm için kuru şampuanlar oldukça ideal

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir