Blog

EN YENİ HABERLER
NEW YORK MODA HAFTASI’NDAN SAÇ VE MAKYAJ TRENDLERİ

NEW YORK MODA HAFTASI’NDAN SAÇ VE MAKYAJ TRENDLERİ

Geçtiğimiz hafta boyunca devam eden Mercedes-Benz Fashion Week, New York’ta birçok ünlü tasarımcıyı, dev markaları ve modaseveri bir araya getirdi. Birbirinden dikkat çekici trendlerin sergilendiği haftada yalnızca kıyafetler değil, saç ve makyaj tasarımları da yeni trend alarmlarına göz kırptı.

İşte New York Fashion Week’te dikkat çeken saç ve makyaj görünümleri:

Marc Jacobs: Zamansız Liner ve Dudaklar

Marc Jacobs, kuaför Guido Palau ve makyaj sanatçısı Pat McGrath klasik güzellik görünümlerine ilham vermek için geçmiş, şimdiki ve gelecekteki kadınların imajlarını gösterdi. Rahat at kuyruğu, tousled dalgaları, kanatlı astar ve kırmızı ruj, tüm ilham dönemlerini bir anda temsil ediyor gibiydi.

Michael Kors: Kaygan, Düğümlü Chignonlar

Bazen en sessiz görünüm en büyük etkiyi yaratır. Michael Kors şovu için saç şekillendirme konusunda lider olan Orlando Pita, kaygan sırtlı, bükülmüş bir chignon ve ortadan ayrılmış olan modelleri tasarladı. Çok kısa saçları olanlar için basit bir yan alan verdi. Islak görünümü elde etmek için bir parlatıcı jel kullandı, ardından nem engelleyici sabitleyici sprey kullandı. Makyajda ise modellerin yüz hatlarının doğal özellikleri takip edildi ve öne çıkarıldı.

Jonathan Cohen: Bol İncili

İncilerin bir anı vardır – ama her zaman mücevher olarak değil. Jonathan Cohen’in baş kuaförü incilerle romantik bir görünüm yaratmak için modeli süsledi ve bu saçlardaki inci detayları sıkça göreceğiz gibi. Makyaj sanatçısı Grace Chen, oldukça metalik bir göz için Platin ve Vintage Inika Organic Loose Mineral Eye Shadows karışımını kullandı.

Rodarte: Vampir Eşleri

Rodarte’de kuaför Odile Gilbert, çoğu modelin saçlarını ortadan ayırdı ve doku saç spreyi kullanarak dalgalar yarattı. Gösteri için el yapımı olan bir peçe yerleştirmeden önce dağınık saçlar topladı ve hem gerçek hem de sahte çiçeklerle son dokunuşu yaptı. Vampir makyajı teması için kremsi cilt, koyu bir dudakla bütünleştirildi. Makyaj sanatçısı James Kaliardos, Nars Velvet Mat Ruj Kalemi’ni kullandı. Bazı modeller sadece Train Bleu gölgesini kullanırken Kaliardos, vampirin ten renginin öne çıkmasına yardımcı olmak için daha derin ten tonlarına sahip olanlara Train Bleu ve Powermatte Dudak Pigmentini uygulamaya karar verdi.

Alice and Olivia: 70’lerden Esinlenen Parlak Gözler ve Mücevherli Saçlar

Alice and Olivia’nın önde gelen makyaj sanatçısı Erin Parsons, modellerin 70’lerin bohem, sert tanrıçasının cesur dumanlı gözlerle görünmesini istedi. Modellere, uzun kirpikler ve koyu astar ile tanımlanan parıltılı bir altın, ışıltılı yeşil veya dumanlı siyah farlar kullanıldı. Saç tamamen süslemelerle ilgiliydi. Kuaför Justine Marjan, modelleri gevşek dalgalarda veya arkası at kuyruğu şeklinde tasarladı. Gevşek dalgalara sahip olanların her yerine rhinestones yerleştirildi – mücevherleri aralara yerleştirmek için saç tutkalı ve cımbız kullanıldı.

Anna Sui: Zümrüt Gözler ve Dağınık Dalgalar

Anna Sui, makyaj sanatçısı Pat McGrath ve kuaför Garren’in yardımıyla podyumda glam rüzgarları estirdi. Garren, saçı ileriye doğru uzattı ve doku spreyiyle neredeyse eğik bir şapka oluşturmak için hacim ekledi. Yıpranmış uçlar kasıtlı olarak dağınık ve eksik görünmek için kesildi.

Saç, bir çift dramatik zümrüt dumanlı göz ve derin fuşya dudaklarla bir araya geldi. Göz kalemiyle, gözlerin iç ve dış köşeleri çizildi, parıltılı bir görünüm için karanlık bir taban oluşturuldu. Ardından zümrüt yeşili ve gri tonlardaki far paleti karıştırıldı.

Ruj, parmak ucuyla dudağın her yerine hafifçe vuruldu ve derinlik için merkeze boşluk gölgesi eklendi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir