Blog

EN YENİ HABERLER
Neslihan Usta 2021 Gelin Koleksiyonu: “Beyaz Çiçek”

Neslihan Usta 2021 Gelin Koleksiyonu: “Beyaz Çiçek”

Hairist “Yılın Kuaförü” Yarışması 2016 yılı topuz kategorisi üçüncüsü Neslihan Usta, sıkı topuzlardan dağınık stillere, su dalgalarından zarif tokalar ve çiçekli aksesuarlarla tamamlanan modellere, 2021 yılı için gelin saç tasarımlarını “Beyaz Çiçek” koleksiyonunda topladı.

Meslek hayatına 2006 yılında Almanya’da başlayan Neslihan Usta, 2008 yılından bu yana özel eğitimler alarak kendisini her geçen gün topuz alanında geliştirmeye devam ediyor. 2015 yılında Türkiye’ye yerleşen Usta, 2016’da Bülent Özgür Kuaför Salonu’nda çalışmaya başladı. 2016 yılında Hairist yarışmasına katılarak iki kez Ayın Birincisi seçildi ve aynı yıl Hairist “Yılın Kuaförü” yarışmasında topuz kategorisinde üçüncü oldu. 

gelin saçları, Neslihan Usta

2021 Gelin Saç Trendleri

Usta, gelin saç modelinde kişisel favorilerini ve 2021’in gelin saç trendlerini şöyle değerlendirdi: “2021 yaz sezonunun aklaşmasıyla beraber gelin adaylarının heyecanı artıyor. Bu önemli günde kuşkusuz ki en dikkat çeken detay saçlar oluyor. Ben gelin saçlarında hem modern çizgiler hem de bohem ve romantik tarzın temsilcisi örgülerde ve sade bir zarafetin öne çıktığı at kuyruğunda iddialıyım. Hem spor hem de şık bir görüntü yaratan atkuyruğunu çok seviyorum. Doğal dalgalara gelecek olursak, her yıl olduğu gibi bu sene de benim  en favorim” wag” olarak adlandırdığımız su dalgaları ki son yıllarda çok gündemde. Geçmişin sıkı topuzları, artık yerini minimal, dağınık topuzlara bıraktı. Bu stili sade ve romantik, özellikle de abartısız ve bohem tarzda gelinliklerle çok yakıştırıyorum. Gelin saç tasarlarken kişinin tarzına uyumlu olmasına özen gösteriyorum. Halen çok sevdiğim sade ve bir sıkı topuzla taşlı bir saç aksesuarı kullanarak ihtişamlı bir görünüm yaratmayı ve küçük bir toka, zarif ve çiçekli aksesuarlar kullanarak  bohem bir görünüm tasarlamayı seviyorum.”

gelin saç neslihan usta
gelin saç neslihan usta

Saç aksesuarlarını da kendisi tasarlayan Neslihan Usta, “Tasarladığım saç aksesuarları, her gelin kendisini özel hissetmek istediği için genellikle tektir. Bu yüzden bir benzeri olmayan, özel tasarımlar çıkarıyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kristal taşlar, inciler, çok abartılı olmayan zarif görünümlü taşlı tel tokalar ve çiçekler vazgeçilmelerim arasında.   

gelin saçları neslihan usta

Gelinliğin rengine ve gelinlerin çiçek gibi büyüleyici görünümlerine atıfta bulunarak koleksiyona “Beyaz Çiçek” adını veren Usta, saçları şekillendirirken doğadaki yaprakların ve bitkilerdeki pampas tüylerin doğal uçuşundan, saf ve doğal esintisinden ilham aldı. 

gelin saçları 2021, Neslihan Usta
gelin saçları. Neslihan Usta

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir