Blog

EN YENİ HABERLER
İnce Telli Saçlar Nasıl Hacimli Görünür?

İnce Telli Saçlar Nasıl Hacimli Görünür?

İnce telli, hacimsiz ve hemen sönen saçlardan birçok kadın şikayet ediyor. Fakat bu birkaç standart bakım kuralı ve kesim teknikleriyle, ince saçları çok kısa sürede hacimli stillere kavuşturabilirsiniz. Doğru ürünler ve şekillendirme yöntemleriyle, ince telli saçlar kolaylıkla hacimli ve kalın telli görünebilir.

İşte ince telli saçları hacimli gösterecek birkaç trend saç modeli:

Asimetrik bob kesimler

İnce saç telleri için ideal olan bob kesim modellerini uygularken, balyaj parçalarını rengi kesmeden ve yüzün etrafını aydınlatacak bir şekilde, bob kesimi vurgulamak için kullanabilirsiniz. Bob kesimde yaratılan künt çizgi, ince telli saçlar için taban çizgisinde daha fazla saç görünümü veriyor. Bob kesim saç modeli yuvarlak veya oval şekilli yüzler için oldukça ideal. Saçlardaki aydınlatmalar, elmacık kemiklerin hizasında olduğunda yüz hatlarının ortaya çıkmasını sağlar. Üstelik at kuyruğu, geriye doğru tarayıp kabartma ve saç bandı kullanımına da oldukça uygun. Yine bob kesimde yoğun ve asimetrik dalgalar kullanarak hacimli bir görünüm yaratabilirsiniz.


Dalgalı Pixie

Seksi ve sofistike bir saç modeli olan pixie saç kesimi, asimetrik bir teknikle kesilmiş. Birbiriyle bağlantısı olmayan noktalardan kesilen saç, dalgalı bir görünüm oluşmasına yardımcı oluyor. Saçı kuruturken hacimlendirici bir sprey kullanarak ve kurutma esnasında parmaklarla ileri geri hareket ettirerek hacimli ve dokulu görünümü koruyabilirsiniz. Yüzünü ve boynunu açığa çıkarmak isteyen kadınlar için oldukça ideal model.

Omuz boyunda katlı kesim

Zarif, havalı ve dokulu bir bir model olan katlı kesim, hem kolay kullanışlı hem de basit bir fırça yardımıyla kolayca hacimlenebilir. Bu saç modeli hemen hemen her yüz hatlarında iyi görünür. Bununla birlikte oval ve üçgen yüz hatlarına da son derece yakışır. Ayrıca yan tarafa doğru bir ayrım zaten hacim kazanan saça daha fazla ihtişam kazandırır.

Yumuşak katlı uzun saç

Çok yönlü ve yumuşak hatları olan bu saç stilinde, sıcak tonlar ve saçın orta, ön tarafına atılan balyaj oldukça ideal. Uçların nispeten koyu kalması hacimli görünümü koruyor ve dengeli bir görünüm yaratıyor. Parlaklık ön tarafa verilerek aydınlık bir yüz görünümü sağlanıyor. Kırık fön ve yana atılan saç, hacimli görünümün püf noktası.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir