Blog

EN YENİ HABERLER
11 Unutulmaz Saç Modeli

11 Unutulmaz Saç Modeli

Yıllardır akıllardan çıkmamış, tarihe imza atmış bazı saç modelleri vardır. Hollywood filmlerin, fenomen dizilerin karakterlerinin saçları çoğunlukta olmak üzere 11 ikonik saç modellerini derledik…

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn’ün, başrolünde olduğu kült film Breakfast at Tiffany’s’de kullandığı saç modeli tartışmasız zerafetin simgesi durumunda. Audrey Hepburn topuzu, siyah elbisesiyle şıklığı temsil ediyor.

Audrey Hepburn

Elvis Presley

Twiggy hem müzik hem tarz için önemli bir simgedir. Asi görünümlü, parlak ve salaş saç modeli bir dönemin genç nesline damgayı vurmuştu.

Elvis Presley

Twiggy

Pixie saç modelinin öncüsü ünlü supermodel Twiggy, 60’ların saç modelini belirlemişti. Ayrıca bu kısa saç modeli kadınların ifade özgürlüklerini de yansıtmaktadır.

Twiggy

Brigitte Bardot

Şimdiye kadarki en ikonik saç modellerinden olan, 60’ların kabarık saçının öncüsü Brigitte Bardot saçı, rahatlığı göstermektedir. Dokulu ve kabarık saç, kolay kullanımıyla birçok kadın tarafından tercih edilmekteydi.

Jean Seberg

1960’ların Fransız filmi ‘Breathless’ın başrol oyuncusu Jean Seberg, saçlarını kısacık kestirerek o dönemde tarihe, kadınlığa yeni bir boyut kazandırdığı bir imza attı.

David Bowie

70’lerin vazgeçilmez saç modeli; aslan yelesi. Rengi ve modeliyle bu model David Bowie’nin saçlarında hayat buldu.

David Bowie

Meg Ryan

80’ler saç modelleri için yoğun bir dönemdi. Tabii hepsi hatırlanacak kadar güzel değillerdi. Meg Ryan’ın ‘When Harry Met Sally’ filminde kullandığı saç modeli ise 80’lerin imzası niteliğindeydi.

Meg Ryan

Jennifer Aniston

90’ların fenomen dizisi Friends’teki görünümüyle modaya yön veren Jennifer Aniston’ın orta uzunluktaki saç modeli 90’larda en çok göze çarpan modellerden biriydi olarak 10 yılın sembolü haline geldi.

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow’un Wes Anderson filminde kullandığı süper yumuşak, mükemmel düz 90’ların lobu ikonik bir görünüm haline geldi.

Gwyneth Paltrow

Brad Pitt

Parlak, sarı ve zıt uzunluklu Brad Pitt saçı adeta 90’ların erkeklerini temsil ediyor. Brad Pitt bu modeli Thelma and Louise filminde kullanarak insanlara tanıttı.

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen – Game of Thrones)

Örgü modasının hiçbir zaman geçmemesi Daenerys Targaryen’ın karmaşık örgüleriyle kanıtlanmış oldu. Son dönemlerin fenomen dizisi Game of Thrones ile bu örgüler trend oldu.

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir