Blog

EN YENİ HABERLER
Adım adım kıvırcık bob kesimi

Adım adım kıvırcık bob kesimi

TIGI’den Philip Downing ile adım adım doğal dokulu kıvırcık bob kesimi ve şekillendirmesi.

1. Alından enseye ortadan profil ayrımı yapın. 

2 .Geniş bir kakül bölgesini başın üst kısmından hilal şeklinde bir kesitle resimdeki gibi ayırın. 

3. Yatay bir alt kesit alın. Saçı doğal düşüşünde tarayın. Hafifçe bir parmak derinliğinde yuvarlayarak point-cut kesin. 

4. Kalan kakülü aşağıya doğru tarayın ve kılavuzu takip edin.

5. Kakülden artkafa kemiğinin üstüne kadar iki kıvrımlı diagonal arka kesit alın ve bir iç diktörtgen kesit yaratmak için bu iki kesiti arkada sıkıca birleştirin.

6. Ön kısmı arkadan ayırmak için tepede yatay bir alt kesit yaratın. 

7. Üst kesiti ortada ayırarak, kakülün ardında yatay bir kesit alın ve 90°C kaldırarak düzgün bir şekilde kakülle bağlantısını keserek kafa şekline göre point-cut kesin. 

8. Arka kısımda çalışmaya devam edin ve katlı bir yapı yaratmak için yatay kesitler kullanın.

9. Tepe bölgesinin arkasında dikey bir kesit alın, tarayın ve başın yuvarlak kısmına 90°C kaldırarak başın şekline göre düzgünce point-cut kesin. 

10 Çalışmaya yanlara doğru olan kesitlerde devam edin, her kesiti hafifçe bir önceki kesitin tersine yönelterek çalışmaya devam edin. Aynı işlemi diğer yanda da tekrarlayın.

11 İç şekillendirme boyunca, dokuyu gevşetmek için saçı döndürerek kesin. Ardından saçı çok az kaldırarak ana hatta ve çepere yatay olarak yeniden şekil vermek için point-cut kesin.

12. TIGI “Catwalk Strong Hold Mousse” (Güçlü Tutuş Sağlayan Köpük) kullanın, difüzer kullanarak kurutun, ardından saçın serbestçe düşmesi için fönü diplere tutun. TIGI “Catwalk Session Series Work It” Saç Spreyi ile bitirin. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir